21 Finał WOŚP z Adventure Park

wosp-aAdventure Park Gdynia Kolibki już od 2006 roku towarzyszy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Nie zabrakło nas również podczas tegorocznego finału, organizowanego z myślą dla tych najmłodszych i najstarszych. 

Stacjonowaliśmy na plaży, gdzie wszystkie chętne osoby za symboliczną opłatę na rzecz akcji, mogły skorzystać ze wszystkich atrakcji. Dobra wola była  najważniejsza w tym dniu. Przy okazji jednak nie zabrakło i dobrej zabawy. Były przejażdżki czołgiem i samochodami terenowymi, których było aż 40! To wzbudziło mnóstwo pozytywnych emocji. W gorącą atmosferę wprowadziło nas Cafe Contrast.

Wspomagaliśmy również niezwykle wartościowe wydarzenia na Skwerze Kościuszki. Braliśmy bowiem udział w symulacji katastrofy lądowej z udziałem autobusu, samochodu i grupy pozorantów.

 

Swoje umiejętności zaprezentowali także ratownicy ze śmigłowca Marynarki Wojennej „Anakonda”. Ich precyzyjne manewry w powietrzu aż miło się oglądało.  Trzeba powiedzieć, że są to niezwykłej klasy profesjonaliści. Działania ratunkowe były więc doskonałym sprawdzeniem umiejętności grup ratowniczych. Jak widać nie musimy się już obawiać o skuteczną pomocJ Tegoroczny finał nie ograniczył się jednak do pokazów lądowych czy powietrznych. Widzowie mogli również podziwiać niesamowite kaskaderskie pokazy ratownicze na wodzie, wykonywane przez ratowników Drużyny Nr1 Gdyńskiego WOPR. Zademonstrowany został sprzęt ratowniczy, a wszyscy chętni poznali profilaktykę dotyczącą niebezpieczeństw jakie mogą nas spotkać nad wodą i na zalodzonych akwenach. Można więc było uzyskać niesamowicie cenne informacje. Oprócz demonstracji wyszkolenia i sprzętu ratownicy prowadzili naukę podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Nie zabrakło też „mrożących krew w żyłach” kąpieli w morskiej wodzie, w wykonaniu Gdyńskich Morsów. Ponadto każdy kto włączył się w akcję dostał ciepły posiłek w postaci grochówki. Finał już tradycyjnie zakończył się światełkiem do nieba o godzinie 20. Mimo mroźnej aury nasze działania przyciągnęły liczną grupę ludzi. 21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Gdyńskim Skwerze możemy uznać za udany.