Gdyński Dzień Uśmiechu – 28.09.2013

gdu

DATA: 28.09.2013r.

CZAS: 12.00 – 18.00

MIEJSCE: Adventure Park Gdynia Kolibki

 

IDEA WYDARZENIA:

 

Adventure Park Gdynia Kolibki i Fundacja Podróże bez Granic serdecznie zapraszają wszystkich entuzjastów pozytywnego myślenia i wielkiej przygody na obchody I Dnia Uśmiechu dla osób z niepełnosprawnością, 28 września 2013 roku organizowanego z okazji „Międzynarodowego Dnia Uśmiechu” wypadającego na początku października.

Dzień ten ma być nie tylko dniem otwartym Adventure Parku, w którym po raz pierwszy osoby z niepełnosprawnością skorzystać będą mogły z takich atrakcji jak quady, paintball, tyrolki czy strzelanie, ale także świętem integracji, tolerancji, uśmiechu i wspólnej zabawy dla całych rodzin również osób pełnosprawnych. Będzie to wydarzenie o niezwykłym, unikatowym w skali kraju charakterze, bowiem w przedsięwzięciach komercyjnych, świat przygód pełnych adrenaliny i niezwykłych wrażeń jest niedostępny i „zamknięty” dla osób z niepełnosprawnością jako „trudnych klientów”, których specyficzne potrzeby i trudności uniemożliwiają korzystanie z wielu atrakcji.

 

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będzie Pani Beata Wachowiak – Zwara, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych i Artur Labudda, Podróżnik z niepełnosprawnością, miłośnik ekstremalnych przeżyć i laureat konkursu Gdynia bez Barier 2013.

 

Wstęp na teren Adventure Parku Gdynia Kolibki, udział w Programie „Wejdź w naszą skórę”, grze terenowej i turnieju strzeleckim jest bezpłatny dla wszystkich. Udział w atrakcjach Adventure Parku (tyroki, paintball, quady) jest bezpłatny dla osób z niepełnosprawnością i dzieci poniżej 12 roku życia, pozostałe osoby ponoszą koszt jednorazowej opłaty „Pakietu za 1 uśmiech”

– 30 zł.

 W PROGRAMIE:

12.00 – 12.30

Goście specjalni – Pani Beata Wachowiak – Zwara, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych i Artur Labudda, Podróżnik z niepełnosprawnością i miłośnik ekstremalnych przeżyć, laureat konkursu Gdynia bez Barier 2013

12.30 – 17.00

Do dyspozycji atrakcje: tyrolki, quady, paintball.

Pierwszeństwo w skorzystaniu z atrakcji mają osoby z niepełnosprawnością. Dostępność w/w atrakcji będzie zależna od stanu zdrowia i możliwości fizycznych uczestników z niepełnosprawnością, Rodzinny piknik grillowy

13.00 – 14.30

Integracyjny turniej strzelecki.

13.00 – 15.00

Program: „Wejdź w naszą skórę” – w którym osoby pełnosprawne będą mogły: spróbować jazdy na wózku inwalidzkim, a także nauczyć się wspierać osobę poruszającą się na wózku, spróbować poruszania się w goglach imitujących różnorodne wady wzroku, spróbować poruszania się z białą laską – bez możliwości wspomagania się wzrokiem.

15.30 – 17.30

„Dajemy radę” – gra terenowa.

17.30 – 18.00

Wręczenie nagród i dyplomów pamiątkowych zwycięzcom turnieju strzeleckiego oraz najodważniejszym uczestnikom I Dnia Uśmiechu.

 

ORGANIZATORZY:

Adventure Park Gdynia Kolibki: adventurepark.pl

Fundacja Podróże Bez Granic: podrozebezgranic.pl

.