XIV Bieg Morskiego Komandosa

data wydarzenia: 26 – 27 sierpnia 2023

B.M.K. to bieg jak żaden inny – tworzony przez pasjonatów i fachowców dla śmiałków. Naprawdę się cieszymy, że z nami jesteś!

To nie bieg – to wyzwanie!

Klasyczny dystans wynosi ponad 23 km urozmaiconego, trudnego terenu. Start odbywa się na plaży, na trasie pojawiają się koryta rzek, bagna, tunele, oraz kilkadziesiąt przeszkód inspirowanych torami szkolenia komandosów jak np. Navy Seals, SAS, Grom czy Formoza! 

Nasze doświadczenie pozwala nam na stworzenie bezprecedensowego wydarzenia, na które Cię serdecznie zapraszamy! To bieg, gdzie na mecie powtarzasz „Nigdy więcej” po to, aby następnego dnia zapisać się na kolejną edycję.

BMK to bieg inny niż pozostałe, jesteśmy prekursorem bardzo PRAWDZIWEGO wyzwania! Impreza na dystansie „hard” wymaga startu w mundurze i wysokich butach, od 2011 roku zawodnikom towarzyszy nasz symbol – treningowy karabinek AK-47. Od początku biegamy z plecakami obciążonymi 5 kg ładunkiem. Od 2012 roku funkcjonuje kategoria Team – zespół 4 osobowy z 20 kg atrapą moździerza, a od 2013 roku startująca w mroku kat. Historyczna!!! Jesteśmy prekursorami, jesteśmy pasjonatami, jesteśmy wyjątkowi! Nie wierzysz – Możesz to sprawdzić!

Prawdziwe wspomnienia nie powstają przed telewizorem. Nie ma substytutu dla ciężkiej pracy. To co dobre nie jest łatwe. Tutaj będziesz mógł stwierdzić, że „ostatni łatwy bieg był na innym biegu”. Jeżeli chcesz zebrać garść wspomnień, dowiedzieć się czegoś o swoich kolegach, odpowiedzieć sobie samemu na nurtujące Cię życiowe pytania, to musisz znaleźć się na trasie Biegu Morskiego Komandosa. A jeżeli po roku zastanawiasz się, czy wrócić, czy coś się zmieniło na trasie? Przez rok wiele wody upłynęło w rzekach które pokonujesz biegnąc, pogoda zapewne też będzie inna. Nasza inwencja również będzie inna.

Imprezy towarzyszące:

OPERACJA REKRUT

Uczestnicy będą mogli zmierzyć się z dwoma torami przeszkód, które dzień wcześniej pokonywać będą zawodnicy najcięższych kategorii BMK: Plażowicz oraz Katorga.

Na tym nie koniec! Po raz kolejny urozmaicamy bieg wyzwaniem pod hasłem „Dorwać komandosa”. Na czym będzie to polegało? Otóż 3 min. przed planowanym startem zawodników „Operacja Rekrut” na trasę wyruszy „zamaskowany komandos”. Każdy uczestnik będzie miał dodatkową motywację – dogonić komandosa.

BIEG MAŁEGO KOMANDOSA

Mały Komandos – to już legenda terenowych biegów z przeszkodami dla dzieci. impreza rozgrywana od 2012 roku z roku na rok rozwija się coraz bardziej! Terenowa trasa dostosowana do kategorii wiekowej obfituje w przeszkody naturalne takie jak pagórki, rowy czy kałuże oraz konstrukcje np. ścianki, zasieki, dywany z opon, ciemne tunele i wiele innych. Dodatkowo starsze dzieci i młodzież startują z obciążeniem – zasobnikiem maski gazowej oraz atrapą karabinka AK 47, którego waga odpowiada oryginałowi.
Starty odbywają się w podziale na kategorie wiekowe, a każda z nich posiada osobną trasę o różnej długości i trudności przeszkód. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 3 do 16 lat!

Nie chcesz lub nie możesz zmierzyć się z samym sobą na trasie? Nic straconego! Zapraszamy Cię do śledzenia zmagań i dopingowania innych zawodników.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziesz tu: XIV Bieg Morskiego Komandosa.