Eko-przygoda z Adventure Park i Invest Komfort

data wydarzenia: 23 kwietnia 2017

Już od 27 lat w Polsce obchodzony jest międzynarodowy Dzień Ziemi – święto, które ma skłaniać do refleksji nad stanem środowiska i poczucia odpowiedzialności za naszą planetę.

Z tej okazji, Adventure Park Kolibki we współpracy z Invest Komfort, zaprasza w niedzielę, 23 kwietnia mieszkańców Trójmiasta do wspólnego, aktywnego działania na rzecz przyrody w ramach akcji sprzątania lasu „Worek Przygód”.

Inicjatywa odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni oraz Nadleśnictwa Gdańsk. Do  udziału w niej organizatorzy zapraszają wszystkich ochotników – rodziny, grupy biegowe i pojedyncze osoby, którą lubią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu oraz chcą mieć swój wkład w poprawienie kondycji środowiska.

 – Problemy śmieci w lasach dotyczą większości terenów, szczególnie przy aglomeracjach miejskich. Naszym celem, poza oczywiście przywróceniem porządku, jest akcja informacyjna skierowana do mieszkańców – mówi Maciej Szulwach z Adventure Park Kolibki – Pokażemy, że zależy nam na czystym lesie, a wszelkie podrzucanie śmieci jest wysoce niepoprawne,
a nawet karalne – o co dba straż miejska, leśna i inne organy – dodaje.
Teren objęty akcją to obszar lasu od ulicy Bernadowskiej do ulic Sopockiej i Spokojnej. To piękna, bujna, zielona przestrzeń, należąca do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Spacerując lasem można napotkać m.in. potok Swelina, który wyznacza granicę pomiędzy Gdynią a Sopotem oraz wieżę widokową w Kolibkach. W pobliżu znajdują się również dwa osiedla Invest Komfort – Rivus oraz Nowe Kolibki. To ostatnie to jedna z najbardziej zielonych inwestycji w Gdyni, której budowa rozpoczęła się na początku tego roku.

– Invest Komfort, jako deweloper od lat działający na trójmiejskim rynku, doskonale zdaje sobie sprawę z wartości lokalnej przyrody – mówi Marta Szymczak, rzecznik prasowy Invest Komfort – inwestor wybiera pod projekty doskonale zlokalizowane działki niedaleko plaż, lasów
i parków, starając się przy tym jak najbardziej wykorzystać walory otoczenia. Uważamy, że przestrzeń wokół osiedla jest równie ważna jak jego wnętrze, ma znaczący wpływ na nasze życie i zasługuje na szacunek. Stąd zaangażowanie dewelopera w akcję – tłumaczy Marta Szymczak.
Sprzątanie jest zaplanowane na ok. trzy godziny, organizatorzy planują zbiórkę na terenie Adventure Park o godzinie 10:00. Na miejscu uczestnicy otrzymają mapki, napoje oraz niezbędne do sprzątania rękawice i worki. Po zakończonym zadaniu, o godzinie 13:00 na wszystkich ochotników czeka ciepły poczęstunek przy wspólnym ognisku. Organizatorzy we współpracy z patronami przygotowali także atrakcyjne nagrody – m.in. vouchery do Adventure Park, U7 w Gdyni oraz upominki rzeczowe.