Military Days: 31.08 – 01.09 2013

4 Bieg Morskiego Komandosa – 31 sierpnia (sobota)

KSF_8174

3, 2, 1, 0…..Start i konie pognały od razu galopem po pięknej gdyńskiej plaży. Za nimi, ponad 100 umundurowanych zawodników z karabinami ćwiczebnymi AK 47 i plecakami.Końskiej siły potrzeba do tego biegu, stąd pomysł organizatorów na uroczysty start z asystą patrolu konnego.

Plaża z torem przeszkód, odcinek wodny, eksploracja opuszczonego hotelu, biegkorytem potoku i z powrotem plaża…niekończące się kroki po grząskim piasku…a później morenowe wzgórza i kolejne rzeczki, bagna, tunele i kanały, kilometry leśnych duktów i górki i wąwozy…i długo by jeszcze  wymieniać.

Niemniej jednak po 18 kilmetrach trasy, zawodnicy docierali w końcu na ostatnie 2,5 km na terenie Adventure Park.

Tor przeszkód zwany przez organizatorów potocznie „Katorga” co roku jest bardziej rozbudowany i dopieszczany, żeby było jeszcze trudniej ! I było, tak jednomyślnie twierdzili uczestnicy poprzednich edycji.

Czołganie, skakanie, zjazdy na linach, brodzenie, wspinanie, przeskoki, i błoto i piasek i woda i tak przygotowani uczestnicy biegu, już widząc długo oczekiwany napis META trafili na „Spłuczkę” gdzie na 50 m odcinku folii zjeżdzali z ogromnej góry wprost do stawu…

Wrażenia bezcenne ! Jak napisał na profilu FB Biegu Morskiego Komandosa jeden z uczestników : „Po tym biegu człowiek CZUJE że żyje !”

 
Zobacz film z 4 Biegu Morskiego Komandosa:

[cvg-video videoId=’20’ width=’750′ height=’400′ /]

 

 
 

Gratulujemym wszystkim zawodnikom, szczególnie tym którzy ukończyli, a ogromne słowa uznania dla zwycięsców.

Zwycięzcy:

Kategoria Hard 1:

Krecik rocznik 1983 wynik 3.30.07

Kategoria Hard 2 :

Moris rocznik 1981 wynik 2.56.40

Kategoria Team :

Lisek wynik 4.04.06

Kategoria Sprint :

Weiss rocznik 1987 wynik 1.07.58

 

Oficjalne wyniki wszystkich kategorii

Bieg Małego Komandosa

bieg_komandosaKiedy opadły już emocje IV Biegu Morskiego Komandosa, przyszedł czas na Małych Komandosów. W niedzielę 1 września, tuż przed południem zostały zamknięte lisy startowe, na których znalazło się blisko 50 zawodników i zawodniczek.

 

Organizatorzy przygotowali 710 metrów trudnej terenowej trasy, na której znajdowało się kilkanaście przeszkód specjalnych – przeprawa błotna, czołganie, tunel, opony, czołganie pod ciężarówką itp. Najmłodsi 5-9 lat pokonywali trasę jednorazowo.

 

Zawodnicy kategorii 10-13 lat pokonywali trasę dwukrotnie (razem 1420 metrów), dodatkowo niosąc zasobnik z maską przeciwgazową (2 kg). Najstarsze kategorie pokonywały 3 okrążenia (2130m) poruszając się z atrapą ćwiczebnego AK 47 (6kg).

 

Zobacz relację video:

[cvg-video videoId=’22’ width=’750′ height=’400′ /]

Emocje w każdej grupie sięgały zenitu, tym bardziej, że licznie zgromadzeni rodzice dopingowali, a niejednokrotnie nawet pokonywali trasę wraz ze swoimi dziećmi.

Bilans był zaskakujący – wszyscy ukończyli bieg, 7 osób zgubiło but lub buty i kończyło w skarpetach a nawet bez, 3 osoby zranione (niegroźnie), a wszyscy zadowoleni deklarowali start w przyszłorocznej edycji, która odbędzie się w ostatnią niedzielę wakacji.

Oto wyniki :

Kategoria 5-9 lat :

1. Czarek Szulwach

2. Sambor Pawlikowski

3. Kewin Czajkowski

Kategoria 10-13 lat :

1. Mateusz Król

2. Weronika Szulwach

3. Tomasz Dmowski

Kategoria powyżej 14 lat :

1. Grzegorz Bronka

2. Wojciech Brunka

3. Eryk Pawlikowski