Wrak Race 10 edycja – relacja z imprezy

 


wr10_rel
 

Jubileuszowa X edycja imprezy Wrak Race za nami!

Za nami jubileuszowa dziesiąta edycja Wrak Race. Impreza odbywa się regularnie trzy razy do roku już od ponad 4 lat. W tym czasie na naszym terenowym torze żywota dokonało ponad 450 średnio sprawnych samochodów, które zrobiły miejsce na drogach nowszym i sprawniejszym egzemplarzom.

Wrak Race to niezwykła impreza, która wpisała się już na stałe do kalendarza trójmiejskich wydarzeń i na kolejne edycje ściąga coraz większą rzeszę fanów. To niepowtarzalna okazja dla amatorów motoryzacji, którzy w duchu zdrowej rywalizacji mierzą swoje siły w walce o miejsce na podium. To także świetna propozycja dla mieszkańców Trójmiasta na spędzenie czasu w niebanalny sposób.

Widzowie mają możliwość odwiedzenia parku maszyn, porozmawiania z kierowcami wraków, zajrzenia pod maski samochodów i aktywnego kibicowania.

 
wr10_f1

W tym roku jest o co walczyć! Dzięki objęciu imprezy patronatem przez Polski Związek Motorowy uczestnicy wszystkich edycji zaplanowanych na ten rok zostaną ujęci w generalnej klasyfikacji, w której główną nagrodą jest Puchar Prezesa Pomorskiego PZM oraz nagrody pieniężne dla pierwszych trzech miejsc.

 

Impreza przebiegała tym razem pod hasłem Letnie przesilenie i tak w rzeczywistości było! Żar lał się z nieba i nie oszczędzał kierowców, którzy w pocie czoła przemierzali kolejne okrążenia terenowego toru w pozbawionych klimatyzacji wrakach, często z włączonym gorącym nawiewem, aby nie przegrzać silnika. Wszystko to w olbrzymich tumanach unoszącego się w powietrzu kurzu, który osadzał się na szybach i skutecznie ograniczał widoczność. Tradycyjnie wyciekał olej, odpadały opony i zderzaki, gotowały się chłodnice. Szczęśliwie zakończyły się także cztery dachowania.

Pierwszego dnia teren Adventure Parku zamienił się w wielki garaż, do którego od rana zjeżdżały na lawetach kolejne wraki. Całą sobotę zawodnicy razem z rodzinami i przyjaciółmi dokonywali niezbędnych napraw oraz stylizacji pojazdów. Wśród pomysłowo udekorowanych samochodów pojawił się m.in. dziki byczek, uciekający banan i wesoły bobas. Tradycyjnie pojawił się także siarowóz na czele z Myszką Miki oraz wielka pszczoła zwana szerszeniem. Obok nich na linii startu stanął także samochód ekipy demotywatory.

W kategorii stylizacja nagrodzeni zostali:

  1. Szerszeń
  2. Bobas
  3. Byk

Niedzielna rywalizacja była zacięta, choć widać było także opanowanie kierowców, którzy bazując na doświadczeniach z wcześniejszych edycji mieli już swoje taktyki i strategie na przejazd. Tytuł Pechowca tej edycji otrzymał zawodnik z numerem 29 o pseudonimie Batman. Mimo dachowania, w który auto samo wróciło do właściwej pozycji, z której mogło kontynuować jazdę, uczestnik dostał się do finału z rewelacyjnym wynikiem i wszystko wskazywało, że może zająć wysokie miejsce na podium. W biegu finałowym wrak odmówił jednak współpracy, a jego kierowca stanął na podium nie jako zwycięzca lecz Pechowiec.

W tej edycji udział wzięła rekordowa liczba trzech kobiecych zespołów. Panie świetnie sobie poradziły na początku zachowując spokój i opanowanie, a przy każdej kolejnej rundzie coraz bardziej pokazując pazur. Po raz kolejny udało się przełamać stereotyp przysłowiowej „baby za kółkiem”. Pragniemy pokazać, że imprezy motoryzacyjne nie są zarezerwowane tylko dla panów i serdecznie zapraszamy kobiety na kolejne edycje Wrak Race!

Panie nie muszą się obawiać technicznych aspektów związanych z naprawą samochodu, bo w parku maszyn zawsze znajdą się pomocni mężczyźni.

Zwycięzcą z liczbą 13 okrążeń został Krzysiek Rydziński z numerem 10, który awansował z poprzedniej edycji, gdzie zajął drugie miejsce. Drugi na podium stanął Sebastian Pol z numerem startowym 17, a trzeci z kilka sekund gorszym czasem był Rafał Grześ z numerem 48, reprezentant zespołu LSM2.
Gratulujemy!

Dziękujemy uczestnikom za podjęcie wyzwania i udział w imprezie, widzom za aktywne kibicowanie oraz obsłudze, partnerom, sponsorom i przyjaciołom, którzy wsparli nas organizacyjnie! Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnej edycji.

Zaplanowany termin kolejnej edycji w 2014 roku:
edycja jesień – 18-19 października 2014

Film Wrak Race 10 – autor: freshvideo.pl

[cvg-video videoId=’27’ width=’500′ height=’300′ mode=’playlist’ /]

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem foto:

Nasza galeriaGaleria na facebook’u
Do pobrania – wyniki w formacie PDF.