Wrak Race 11 edycja – relacja

wr11ban

 

Jesienna edycja imprezy Wrak Race za nami!
Rywalizacja o Puchar Prezesa PZM zakończona!

 

Za nami jedenasta edycja Wrak Race. Impreza odbywa się regularnie trzy razy do roku już od ponad 4 lat. W tym czasie na naszym terenowym torze żywota dokonało blisko 500 średnio  sprawnych samochodów, które zrobiły miejsce na drogach nowszym i sprawniejszym egzemplarzom.

 

Wrak Race to niezwykła impreza, która wpisała się już na stałe do kalendarza trójmiejskich wydarzeń i na kolejne edycje ściąga coraz większą rzeszę fanów. To niepowtarzalna okazja dla amatorów motoryzacji, którzy w duchu zdrowej rywalizacji mierzą swoje siły w walce o miejsce na podium. To także świetna propozycja dla mieszkańców Trójmiasta na spędzenie czasu w niebanalny sposób. Widzowie mają możliwość odwiedzenia parku maszyn, porozmawiania z kierowcami wraków, zajrzenia pod maski samochodów i aktywnego kibicowania.

 

W tym roku było o co walczyć! Dzięki objęciu imprezy patronatem przez Polski Związek Motorowy, uczestnicy wszystkich edycji zaplanowanych na ten rok zostali ujęci w generalnej klasyfikacji, w której główną nagrodą był Puchar Prezesa Pomorskiego PZM oraz nagrody dla pierwszych trzech miejsc.

 

Impreza przebiegała tym razem pod hasłem Latający złomowiec i tak w rzeczywistości było! Wraki pokonując kolejne zakręty, wzbijały się w powietrze na piaskowych muldach, a spod ich kół tryskało siarczyście błoto. Wszystko to w pięknej jesiennej aurze, w otoczeniu trójmiejskich lasów i z widokiem na Zatokę Gdańską.

 

Tradycyjnie wyciekał olej, odpadały opony i zderzaki, gotowały się chłodnice. Szczęśliwie zakończyło się także jedno symboliczne dachowanie oraz pożar. Uczestnicy swą pomysłowością w stylizacji samochodów nie zawiedli widzów. Wśród rewelacyjnie udekorowanych wraków pojawił się m.in. banan chykita, zebra, szeryf i ambulans. Tradycyjnie pojawił się także siarowóz na z Myszką Miki, tym razem na tyle zamiast na czele 🙂 Nagrody za najlepsze stylizacje powędrowały do dzikiej osy, złomka oraz babiego lata.

 

Na naszymwymagającym torze po raz pierwszy gościliśmy Cadillaca, który okazał się świetnym samochodem terenowym, sprawnie pokonując kolejne okrążenia. Tytuł Pechowca tej edycji otrzymał Frankenstein, który stanął w płomieniach i konieczna była interwencja straży pożarnej.

 

Dziękujemy uczestnikom za podjęcie wyzwania i udział w imprezie, widzom za aktywne kibicowanie oraz obsłudze, partnerom, sponsorom i przyjaciołom, którzy wsparli nas organizacyjnie! Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnej edycji.

 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz do odwiedzenia naszej galerii zdjęć na stronie oraz facebooku: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.871213432902268.1073741897.188446327845652&type=1

 

Do zobaczenia na kolejnej edycji już na wiosnę!

 

Wynik Wrak Race 11 (format PDF)    Wynik Puchar PZM 2014 (format PDF) Galeria Wrak Race 11